+90 531 282 42 62
Atatürk Mah Gardenya-5 Sit, No:22/E D:1 Ataşehir, İstanbul, TR
psikolog@tatianaogutcu.com

Psikodrama


Psikodrama; Bireylerin yaşadıkları sorunları ele alıp grup içinde yeniden sorgulama ve sahneleyerek Bireyin kendini keşfetme sürecinde, diğer Grup Üyelerinin hayatındaki önemli kişileri oynadığı bir Psikoterapi yöntemidir.


Jacob Levy Moreno tarafından 20. yüzyılın başlarında geliştirilmiş olan Psikoterapi Tekniği, insanın doğuştan sahip olduğu üç özellik; Spontanlık, Yaratıcılık ve Eyleme Dönük Olma üzerine kurulmuştur. Bireyin kendini keşfetme sürecinde oldukça hızlı ve etkili bir tekniktir.


Psikodrama, Bireylerin iç dünyalarını daha önceden planlanmamış gelişigüzel bir biçimde, bir oyunun içinde rol alarak farkındalığa ulaşmalarını ve olayları yeniden gözden geçirmelerini sağlayan Grup Terapi yöntemidir. Geçmişten geleceğe söylenmemiş ve ya söylenmeyecek olan tüm duygular, ‘Şimdi ve Burada’ ile sahnede anlam bulur.


OursMood Psikolojik Danışmanlık, Psikodrama teknikleriyle Bireylerin Farkındalık kazanarak kendini Keşfetme, Algılarını ve İçsel görülerini anlama sürecinde Yaratıcı ve Spontan bir şekilde Kişisel Gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefler.