İletişim Bilgileri
image
image

Ebeveyn, İlişki, Çocuk ve Ergen Danışmanlığı

  • Anasayfa
  • Ebeveyn, İlişki, Çocuk ve Ergen Danışmanlığı
image
image

Ebeveyn, İlişki, Çocuk ve Ergen Danışmanlığı

Ebeveyn, İlişki, Çocuk ve Ergen Danışmanlığı

Profesyonel Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri ve Önemi


Özellikle içerisinde bulunduğumuz 21. yüzyıl içerisinde çok önemli bir yere sahip olan psikoloji bilimi, ruh bilimi olarak da bilinmektedir. Genel insan davranışlarını ve insan zihnini doğrudan incelemekte olan bu bilim dalı, çeşitli bilinçli ve bilinçsiz olayların yanı sıra daha çok duygu ve düşüncelerin incelenmesini odak alır. Oldukça kapsamlı bir bilim dalı olan psikoloji alanında kendisini geliştirmiş olan uzman bireylere de psikolog adı verilmektedir. Özellikle modern çağımızda oldukça kritik bir konumda kendisine yer bulan temel psikoloji uygulamaları, uluslararası kapsamda da oldukça büyük bir saygınlığa ve bilinirliğe de sahip olması ile öne çıkmaktadır. Dünyanın pek çok çeşitli noktalarında olduğu gibi ülkemiz olan Türkiye’de de oldukça önemli bir yere sahip olan genel psikolojik destek hizmetleri, global anlamda da oldukça popüler bir şekilde tercih edilmektedir.

16. yüzyılda Marko Marulic tarafından Yunanca bir terim olarak ortaya atılan psikoloji tabiri, Türkçeye de Fransızca üzerinden geçmiştir. Temel olarak ‘‘Ruh Araştırması’’ şeklinde bir kelime anlamı olduğu bilinen psikoloji bilimi, çeşitli organizmaların hem direkt olarak gözlenebilen davranışları hem de hatırlama, hayal etme, zihinde canlandırma ve düşünme gibi pek çok farklı süreçleri inceler. Algı, duygu, dikkat, zekâ, motivasyon ve kişilik gibi oldukça geniş kapsamlı bir inceleme skalasına sahip olan temel psikoloji uygulamaları, hem insanlar hem de hayvanlar üzerinde de çalışabilmektedir. Psikolojinin konusunu;

• İnsanların genel duygu ve düşünceleri,

• Bireyler arasında uyum ve çatışma,

• Anne ve çocuk arasında bağlanma,

• Grup içi uyum ve itaat etme durumu,

• Gruplar arası ön yargı ve ayrımcılık ve

• Kolektif eylem gibi pek çok çeşitli psikolojik süreçler doğrudan ilgilendirir.


Ebeveyn Danışmanlık Çalışmalarının İnsan Hayatındaki Yeri

İnsanlığın varoluşundan beri toplumun en küçük birimini oluşturmakta olan aile, pek çok çeşitli konuları ve psikolojik süreçleri de bünyesinde bulunduran oldukça önemli bir kurumdur. Özellikle çocukları olan anne ve babalar için oldukça büyük bir öneme sahip olan ebeveyn danışmanlığı çalışmaları da bu alanda oldukça kritik bir yer kaplamaktadır. Temel olarak anne ve baba arasındaki ilişkiden yola çıkarak ebeveyn ve çocuk arasındaki ilişkinin temeline inmeyi odak alan ebeveyn danışmanlığı hizmetleri, modern toplum standartları içerisinde de bir hayli önemlidir. Çocuk yetiştirme süreci içerisinde oldukça ciddi bir dayanak noktası olan söz konusu ebeveyn danışmanlık hizmetleri, kendi alanında profesyonel olan psikologlar tarafından da pek değerli danışanlara sunulmaktadır.


Çiftler İçin Profesyonel Seviyede İlişki Danışmanlığı Hizmetleri

Antik çağlardan beri ailenin temelini oluşturmakta olan çiftler, toplumun da en önemli parçalarının temelini oluşturmaktadır. Özellikle sağlıklı aileler ve oldukça uzun soluklu ilişkiler için olmazsa olmaz danışmanlık hizmetlerinden olan ilişki danışmanlığı hizmetleri, psikolojik danışmanlık çalışmalarının da oldukça önemli bir koludur. Uluslararası kapsamda oldukça büyük bir öneme sahip olan temel ilişki danışmanlığı çalışmaları, dünyanın pek çok farklı bölgelerinde olduğu gibi ülkemiz olan Türkiye’de de oldukça kritik bir öneme sahiptir. Temel olarak çiftler için en sağlıklı ilişki için önemli profesyonel hizmet seçeneklerinden olan söz konusu ilişki danışmanlık hizmetleri, bu alanda profesyonel olan psikologlar tarafından hayata geçirilmektedir.


Çocuk ve Ergen Danışmanlığı Çalışmaları ve Önemi

İnsanın hayat sürecine genel olarak bakıldığı zaman pek çok çeşitli önemli dönüm noktaları ve kritik mihenk taşlarının olduğu bilinmektedir. Özellikle bireylerin psikolojik yönden oldukça kırılgan ve çeşitli algıların etkisine açık olabildiği bir dönem olan ergenlik süreci de söz konusu bu gibi kritik virajların en başında gelmektedir. Kesinlikle sağlıklı bir psikoloji ile geçirilmesi elzem olan ergenlik süreci, esasında hayatın doğal ve normal bir evresidir. Bu bağlamda da çocuk ve ergenlik danışmanlığı hizmetleri ile oldukça kolay ve doğal bir şekilde geçirilebilen ergenlik süreci ile ilgili Psikolog Tatiana Öğütçü Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz de oldukça profesyonel seviyede danışmanlık çalışmaları ile öne çıkmaktadır.

Profesyonel seviyede çocuk ve ergen danışmanlığı hizmetleri kapsamında oldukça nitelikli ve yetkin seviyede çalışma prensipleri ve kendi sektöründe yüksek tecrübe sahibi psikolog personeli ile hizmet vermekte olan markamız, pek değerli danışanlarına da oldukça önem vermektedir. Doğrudan danışan odaklı psikolojik danışmanlık hizmet portföyü ve oldukça modernize ve yenilikçi düzeydeki psikolojik terapi çalışmaları ile öne çıkmakta olan Psikolog Tatiana Öğütçü Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz, genel danışan memnuniyetini de diğer her türlü kriterin üzerinde tutması ile tercih edilmektedir.


Uluslararası Seviyede Psikolojik Danışmanlık ve Terapi Hizmetleri

Temel olarak ebeveyn danışmanlığı gibi pek çok çeşitli spesifik alanlarda oldukça profesyonel seviyede psikolojik danışmanlık hizmetleri ile öne çıkmakta olan Psikolog Tatiana Öğütçü Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz, uluslararası düzeyde hizmet ve kalite standartlarına da sahiptir. Hem bireysel hem de birebir danışmanlık çalışmaları hususunda pek değerli danışanları için canla başla hizmetlerini sürdüren söz konusu danışmanlık merkezimiz, oldukça modernize ve yenilikçi seviyedeki hizmetlerine de kesintisiz bir şekilde devam etmektedir. Kendi sektöründe yüksek deneyim ve tecrübe sahibi psikolog ekibi ve oldukça nezih bir danışmanlık merkezi ortamı ile öne çıkmakta olan markamız, firma ismini de günden güne çok daha yüksek yerlere çıkarmayı hedeflemektedir.

Özellikle ilişki danışmanlığı gibi birçok farklı esansiyel alanlarda hizmetlerine kesintisiz bir şekilde devam etmekte olan Psikolog Tatiana Öğütçü Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz, oldukça seçkin içerikli ve geniş kapsamlı bir danışmanlık hizmet portföyüne de sahiptir. Profesyonel seviye ilişki ve ebeveyn danışmanlık hizmetleri hususunda kendi sektöründe en çok tercih edilen markalardan bir tanesi olarak öne çıkan söz konusu danışmanlık merkezimiz, işini severek yapan firma personeline de sahiptir. Pek değerli danışanlar için birebir hizmet veren ve kişisel bilgilerin korunmasına oldukça önem veren Psikolog Tatiana Öğütçü Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz, kendi sektöründe engin tecrübe sahibi firma personeline de sahiptir.


Psikolojik Danışmanlık ve Terapi Hizmetlerinde Uzman Personel Ekibi

Özellikle çocuk ve ergen danışmanlığı hizmetleri gibi pek çok çeşitli tarzlarda ve spesifik niteliklerde psikolojik danışmanlık hizmetleri ile öne çıkmakta olan Psikolog Tatiana Öğütçü Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz, kendi sektöründe lider ve öncü seviyede hizmetleri ile öne çıkmaktadır. Birebir ve doğrudan danışan odaklı psikolojik danışmanlık hizmetleri ile tanınmakta olan markamız, pek çok çeşitli psikolojik danışmanlık çalışmaları kapsamında da oldukça profesyonel düzeyde çalışmaları ile tercih edilmektedir. Depresyon, anksiyete bozuklukları, uyku bozuklukları, panik atak durumları, fobiler ve travmalar gibi birçok farklı psikolojik süreç bünyesinde her zaman yanınızda olan Psikolog Tatiana Öğütçü Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz, pek çok çeşitli modern iletişim yollarına da sahiptir.

Uluslararası seviye hizmet ve kalite standartlarına sahip olan markamız, pek değerli danışanlarının yapıcı yorum ve eleştirilerine de oldukça önem vermektedir. Gün içerisinde Psikolog Tatiana Öğütçü Psikolojik Danışmanlık Merkezimizin envaiçeşit danışmanlık hizmet seçenekleri için;

• Psikolojik danışmanlık merkezi internet web sitemiz,

• Marka GSM telefon numaramız, 

• Kurumsal e-posta adresimiz veya

• İstanbul ili Ataşehir danışmanlık merkezimiz aracılığı ile hızlı ve kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.